Preskočiť na obsah
DOPRAVA ZADARMO po celom Slovensku!
DOPRAVA ZADARMO po celom Slovensku!


 

 

4+1 TIPOV PRE ZARIADENIE VAŠEJ DOMÁCEJ POSILŇOVne


Katona Edit

Cvičenie doma je skvelý spôsob, ako sa dostať do kondície, a môžete to robiť bez obmedzení a poplatkov v posilňovni. Kým však vybehneme nakúpiť rôzne činky, podložky na jogu, bežecké pásy či rotopedy, dobre si premyslime, aké cviky chceme robiť doma. Cieľom mnohých ľudí je začiatkom roka zhodiť kilá, ktoré nabrali počas sviatkov. Okrem tréningu však treba zaviesť aj kompletnú zmenu stravy, aby sme sa zbavili prebytočných kíl.


V našom článku zdieľame niekoľko tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri zariaďovaní domácej posilňovne

Priestor k dispozícii


Ak máme dostatok priestoru na vybudovanie domácej posilňovne, máme veľa možností. Na druhej strane, ak máme obmedzený priestor, musíme si poriadne premyslieť, aké tréningy si zvolíme. Ak nie je určená voľná miestnosť na cvičenie, potom musíme rátať aj s tým, že problémom môže byť aj skladovanie náčinia.


Ak je miesta menej, môžeme zvoliť skladací posilňovací stroj, ktorý sa dá ľahko uložiť pod posteľ alebo vedľa skrine. Skvelou voľbou je na to napríklad skladací rotoped. 

Ako často budeme nástroje používať


Dobre si premyslime, ako často budeme toto vybavenie používať a podľa toho si zakúpme skrinky a boxy potrebné na uskladnenie. Vybavenia, ktoré sa nepoužívajú príliš často, môžeme umiestniť do väčšej skrinky, ale niektoré často používané je lepšie nechať vonku a ostatné vybavenie zabaliť do menšej skrinky alebo škatúľ.


Samozrejme, najlepším riešením je, ak si nemusíme nič baliť, pretože potom sú na očiach a ľahšie sa začína každodenný tréning.

Aj keď nemáme veľa miesta, aj tak by sme si mali nájsť kútik, kam sa zmestia napríklad naše činky. Vyberte si sadu činiek, ktorá je dodávaná aj so stojanom, aby boli nielen na očiach, ale aby ste si ich mohli aj prehľadne uložiť.

Nerušme ostatných


Počas tréningu doma sa snažme nerušiť ostatných. Ak bývame s rodinou, mali by sme sa pokúsiť vytvoriť na tento účel malú uzavretú miestnosť. Ak bývame v dome so záhradou, môžeme si aj v záhrade zriadiť domácu posilňovňu. Ak bývame v bytovke s viacerými bytmi, mali by sme si dávať pozor aj na susedov, keďže tréningy budeme robiť pravdepodobne v skorých ranných alebo neskorých večerných hodinách.

Ak bývame v paneláku, oplatí sa zaobstarať si vybavenie, ktoré nerobí veľa hluku, no umožňuje nám vykonávať rôzne cvičenia. Takými môžu byť napríklad gumové pásky.

Tipy na darčeky pre mužov