PREČO JE IDEÁLNA OHRÁDKA, KLIETKA PRE PSOV?

PREČO JE IDEÁLNA OHRÁDKA, KLIETKA PRE PSOV?

Používanie ohrádky alebo klietky pre psa má mnoho výhod. Rovnako dôležitý môže byť pre malé zvieratá chované v záhrade a žijúce v byte. V našom článku zhrnieme výhody, typy a spôsoby použitia ohrádok pre psov.

Typy ohrádok a ich vlastnosti:

 • Pevné psie búdy, koterce: Tieto typy sú zvyčajne určené na vonkajšie použitie. Stavajú sa väčšinou v záhradách či dvoroch a sú ideálnym úkrytom pre psov.
 • Vonkajšie ohrádky pre domáce zvieratá: Sú podobné ako mobilné a vnútorné ohrádky, ale ich materiálom je zvyčajne pozinkovaná oceľ, ktorá je odolnejšia voči poveternostným vplyvom a môže byť neustále vonku.
 • Mobilné klietky pre psov: Vďaka svojej všestrannosti sú vhodné pre vnútorné aj vonkajšie použitie. Dajú sa jednoducho zložiť a prepraviť, vďaka čomu sú ideálnou voľbou na výlety, výstavy alebo návštevy.
 • Vnútorné ohrádky pre psov: Odporúča sa pre menšie plemená psov, kvôli izolácii a bezpečnosti. Zvyčajne sú vysoké 60-100 cm a majú podlahovú plochu 1-2 metre štvorcové.

 

Búda pre psov

Na čo všetko sa dá ohrádka použiť a na čo nie?

Izbové ohrádky pre domácich miláčikov zaisťujú bezpečnosť pre našich psov, malé deti, rastliny, nábytok a cennosti, keď rodina nie je doma alebo je potrebná izolácia z dôvodu návštev hostí a malých detí.

Správne vybraná ohrádka môže byť tiež ideálna na útulok a relax pre nášho domáceho maznáčika. Preto si musíme dávať pozor na to, aby pri výcviku nášho domáceho maznáčika na jeho používanie nikdy nebolo miestom trestu, keďže ohrádka má presne opačný účel.

 

S izbovou farbou

Prečo je užitočné používať ohrádku pre psov?

 • Bezpečnosť: Zvieratá aj členovia domácnosti, ako sú malé deti alebo cennosti, sú v bezpečí, keď je pes v ohrádke.
 • Pokoj: Ponúka zvieratám bezpečné miesto na ústup a odpočinok.
 • Štruktúra a disciplína: Používanie kotercov pomáha vytvárať štruktúru a systém pre psov, čím podporuje lepšie správanie a disciplínu.
 • Dajú sa poskladať niekoľkými spôsobmi:  Ohrádky sa dajú poskladať rôznymi spôsobmi, takže si v byte ľahšie vytvoríte odľahlé, no bezpečné miesto.

 

Izbové búdy s variabilným usporiadaním

 

Ako správne používať ohrádky pre psov?

 • Nepoužívajte nepretržite počas celého dňa.
 • Nikdy ju nepoužívajte ako trest.
 • Vždy poskytnite psovi potrebnú vodu a tieň.
 • Pre zvieratá, ako sú sliepky alebo králiky, pravidelne meňte umiestnenie, aby mali novú pastvu.

Kedy by sme si mali vybrať mobilnú klietku pre psov? Mobilná klietka pre psov je ideálnou voľbou, ak hľadáte flexibilné a ľahko použiteľné riešenie. Výborne sa hodí ako do bytu, tak aj do záhrady, najmä ak ju potrebujeme len periodicky.

Tipy na nákup:

 • Zvážte veľkosť a potreby vášho domáceho maznáčika.
 • Vyberajte podľa výšky ohrádky, aby ju pes nemohol preskočiť alebo preliezť.

Náš internetový obchod ponúka: Náš internetový obchod ponúka výber z mnohých psích ohrádok a klietok, najmä v oblasti mobilných klietok. Tieto klietky sú skvelé aj pre menšie šteniatka, pretože vyvýšené dvierka zaisťujú, že šteniatka neutečú.

 

Možno použiť aj vonku s pojazdnou búdou pre psov

 

Izbové ohrádky a klietky pre použitie v bytoch: V našej kategórii Ohrádky pre šťeňatá a malé zvieratá a  Klietky pre psov ponúkame vnútorné ohrádky a klietky rôznych veľkostí a štýlov, ktoré sú estetické aj praktické.

Pri kúpe vždy zvážte veľkosť a potreby vášho domáceho maznáčika.

Ak hľadáte špeciálne prepravnú klietku na cesty, potom sa oplatí poobzerať sa po skladacích prepravných boxoch , pretože sa dajú využiť nielen doma, ale sú ideálne aj na cestovanie autom.

PODOBNÉ ČLÁNKY